poniedziałek, 27 grudnia 2010

Ciężarowcem być...

Co do poprzedniego pytania. Jeśli czujesz się choć trochę dobry w czymś,a w czymś innym niekoniecznie, to chcesz pokazać, że dzięki ćwiczeniom możesz być jeszcze lepszy w danej dziedzinie. I jeśli dobrze im wychodzi bicie kogoś, to idą na zawodowego boksera i to robią;)
Dziś czas na:


PODNOSZENIE CIĘŻARÓW I TRÓJBÓJ SIŁOWY

       Są to sporty wymagające dużej siły, wykonywane są zarówno przez kobiety i mężczyzn. Różnica  w tych dwóch sportach polega na tym, że w podnoszeniu ciężarów mamy dwie techniki podnoszenia ciężaru: rwanie i podrzut http://www.youtube.com/watch?v=53xLrN_Grtc  natomiast w trójboju mamy trzy: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwy ciąg http://www.youtube.com/watch?v=qIQFY63iec8.
      Dzięki swojemu koledze, który uprawia właśnie trójbój mogę przekazać wam jakie kontuzje dotyczą tej dyscypliny. Otóż: naderwania/zerwania mięśni, wyłamania/wybicia stawów, przepuklina kręgosłupa, czy też tzw. bolesny bark, lub rozerwanie skóry dłoni.
Chciałabym wam przedstawić przepuklinę kręgosłupa.



    Przepuklina kręgosłupa jest następstwem uszkodzenia krążka międzykręgowego. Jest to obecnie jedna z najczęstszych chorób powodujących objawy bólowe kręgosłupa, którą rozpoznaje się na podstawie objawów,  badania neurologicznego oraz obrazowych badań dodatkowych (tomo-komputer lub rezonans magnetyczny). Czynniki wpływające na uszkodzenie krążka międzykręgowego to głównie:

   • nadmierny wysiłek fizyczny
   • wykonywanie czynności w wymuszonej pozycji ciała
   • brak aktywności fizycznej - fotelowy styl życia osłabiający mięśnie przykręgosłupowe
   • złe odżywianie
   • zaburzenia w przyswajaniu wapnia
   • predyspozycje genetyczne


Dwa pierwsze czynniki od razu wskazują nam, że ciężarowcy są 100% narażeni na owe schorzenie.
Są natomiast części "garderoby", które pomagają ustrzec się kontuzji jak np. cały strój, pas (podstawowa ochrona kręgosłupa przed przepukliną) czy też ochraniacze na nadgarstki i magnezja, która chroni dłonie przez przetarciem się skóry.
Nasi ciężarowcy:











AGATA WRÓBEL

     I
SZYMON KOŁECKI









Chcielibyście być tacy silni?:)

9 komentarzy:

  1. Generalnie zgadzam się z częścią treści jakie zawarłaś w tym poście, ale nie wypowiem się gdyż wg. Mistrzów Zen:
    "Jak ty komu, ten tego tamtego"

    OdpowiedzUsuń
  2. O fuuuj! Nigdy bym nie chciała tak wyglądać, jak np Agata Wróbel, w ogole nie jest kobieca ;PP

    OdpowiedzUsuń
  3. Osobiście zgadzam się z Edytą- Agata w ogóle nie jest kobieca...nie chciałabym w życiu tak wyglądać..ale silna to tak :).Uważam, że najważniejsze to robić w życiu to co naprawdę przynosi Ci przyjemność- jak widać ona w tym szczęście znalazła i to akurat doceniam i szanuję.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ale Agata to wyższa waga jest, spójrzcie na tę dziewczynę z pierwszego filmiku. Wcale taka duża nie jest. Tylko ma masywne uda, bo na tych mięśniach się opierasz;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Jeżeli chodzi o siłę to chyba większość chciałaby taką posiadać, ale z tym niestety wiąże się także ciężka, systematyczna praca (do której ja się kompletnie nie nadaje), a przede wszystkim życie pełne wyrzeczeń, którego bym nie była w stanie wytrzymać, więc niestety pozostają mi tylko marzenia, które jak wiadomo powszechnie, nic nie kosztują, a są bardzo przyjemne ;D

    OdpowiedzUsuń
  6. Większość ciężarowców ma masywne uda -->największy zespół mięśni biorący udział w każdym z bojów olimpijskich i dwóch liftach trójbojowych

    OdpowiedzUsuń
  7. Chciałabym być na tyle silna, aby bez problemu radzić sobie w codziennych sytuacjach. Siła Agaty - czemu nie, ale takich mięśni nie chciałabym mieć

    OdpowiedzUsuń
  8. Po cóż nam taka siła, skoro mamy mężczyzn...? :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Gdyby każdy posiadał taką siłę byłoby to niebezpieczne i pewnie nie raz źle wykorzystywane...

    OdpowiedzUsuń